Witam :)

Jeśli jesteś tu pierwszy raz i jesteś zainteresowany(a) przyłączeniem się do naszego forum, to po krótkiej rejestracji tutaj możesz się przedstawić :)
Luciferia
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:13

Witam :)

Post autor: Luciferia » 05 lut 2018, 13:30

Witam wszystkich posiadaczy Łaciatków :)

Jestem tu nowa, dopiero co założyłam konto :) coraz więcej przetrząsam internet w poszukiwaniu większych ilości informacji na temat Beagle - jestem przed zakupem. I bardzo chciałabym się dowiedzieć czegoś od was... Czego można spodziewać się po tej rasie? Jakie są "plusy" i "minusy" posiadania Beagle? Będę dozgonnie wdzięczna za udzielenie mi wszelkiego rodzaju informacji. Każda jest na wagę złota.

Dodam, że mieszkam w bloku (75m2) na wsi i jestem mamą 17-miesięcznej dziewczynki :) piesek ma być i dla mnie i dla niej. Nasz... prawdziwy członek rodziny.

Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 2017
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Lokalizacja: Wrocław/Karkonosze

Re: Witam :)

Post autor: Łatka » 05 lut 2018, 15:46

Witaj, bardzo dobrze, że zastanawiasz się przed kupnem psa - a nie po.
Czy coś jest zaletą, czy wadą psa, zależy w dużej mierze od naszych oczekiwań.
Jeśli oczekujesz psa zdyscyplinowanego, mało absorbującego, szybko i niezawodnie spełniającego polecenia, po kilku dniach zachowującego czystość w domu - to nie polecam, beagle, zwłaszcza szczeniaka - i to przy małym, ale już ruchliwym dziecku.
Ewentualnie rozważyłabym adopcję psa o znanym charakterze - i to takiego, nad którym ktoś popracował, choćby w domu tymczasowym.
Jeśli natomiast jesteś osobą o wielkiej cierpliwości, poczuciu humoru z nutką autoironii, jeśli zniesiesz psie włosy wszędzie w domu, a początkowo -ślady zębów na meblach i wszystkim w zasięgu pyska - to czytaj informacje z Forum, pytaj o konkrety - i może zamów szczenię w dobrej, legalnej hodowli. W nagrodę dostaniesz szansę wychowania prawdziwie inteligentnego "dziecka", momentami też i przytulaśnego, a rozbrajającego słodkimi minkami - zawsze.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości